fbpx

ANTALYA

Türkiye misafirlerine muhteşem doğasıyla, emsalsiz tarihiyle, arkeolojik tarihi eserleriyle ve sürekli gelişmekte olan turizm yapısıyla, yurtdışından gelen ziyaretçilerine çok sayıda alternatif sunmaktadır. Türkiye üç tarafı denizlerle çevrili sahilleri, adaları, koyları. limanlarıyla dünyanın en popüler tatil merkezlerindendir.

TÜRKİYE'NİN TURİZM BAŞKENTİ ANTALYA

Antalya'da yılın 8 ayında yaz mevsimi yaşanmaktadır. Muhteşem adaları, vadileri, gölleri, dereleri, şelaleleri ve mağaraları ile 12 ay boyunca turistlere her türlü aktivite sunmaktadır. Dağcılar, avcılar ve kayak severler için unutulmayacak tecrübelerin yaşanabileceği bir yerdir. Ayrıca tarihi yapılarından dolayı kültürel bir tatil geçirmek isteyenler içinde Türkiye en doğru adrestir.

Son birkaç yıldır sağlık turizmi ile ilgilide dikkatleri üzerine çeken Türkiye modern sağlık merkezlerine sahiptir (diş merkezleri, göz merkezleri, plastik ve estetik cerrahisi hastaneleri, tüp bebek merkezleri, cilt hastalıkları, check up'lar, kanser tedavileri, kulak burun boğaz, diyaliz, açık kalp ameliyatları, kadın doğum, tümör ameliyatları, beyin ameliyatları, ortopedi, saç ekimi ve organ nakli vb). Birçok hasta Türkiye'yi sağlık turizmi açısından tercih ederek tedavi ve tatili birlikte yaşıyorlar.

Antalya Türkiye'nin güneyinde bulunmaktadır ve istanbul'dan sonra Türkiye'nin en güzel şehri olarak bilinmektedir. Antalya bölgesi Likya kıyısı olarak tanınır ve Türk sahillerinin güneyinde bulunmaktadır. 640 km kıyı uzunluğuna sahip sahilinden dolayı en sevilen tatil merkezi olarak geçer. Her yıl binlerce turist bu bölgeyi ziyaret eder. Güney sahillerine gelen ziyaretçilerine unutulmayacak bir tatil sağlar. Uzun kumsallar, ıssız koylar, gökyüzü mavisi deniz, balıkçı köyleri rüya gibi manzaralar tatilcileri beklemektedir.

Antalya'nın görmeye değer bazı yerleri:

Manavgat şelalesi: Manavgat şelalesi, Manavgat ilçesinin 3. Km kuzeyinde bulunmaktadırve doğada bir gezi için güzel bir çıkış noktasındır.

Düden şelalesi: Antalya yakınlarındaki Düden deresine aitdir. Şelalenin tam arkasında merdivenle inilebilecek mağaralar mevcuttur. Ayrıca buradan 10 km sonra denize 40 metreliktravertenlerden dökülür.

Alara şelalesi: Akdeniz Bölgesinin en dokunulmamış şelalelerinden biridir. 25 m uzunluğundadır.

Alanya müzesi: Bu müzede Lidya, Roma ve Osmanlıdan kalma eserler bulunmaktadır. Ayrıca müzenin gururu olan Yunan Mitolojisinden Kahraman Herkül' ün bronzdan yapılma bir heykelini de görebilirsiniz.

Antalya Kaleiçi: En belirgin özelliği Osmanlı evleridir.

Side Antik Kenti: "Nar" anlamına gelmektedir. Eşsiz bir işçiliği olan antik kentte iki ana cadde var. Bu caddeler antik çağın sütunlu caddelerine iyi birer örnek. Side'nin surların dışında kalan alanda geniş mezarlıklar bulunmaktadır.

Olimpos: Yunanlılardan kalma antik şehirdir.

Alanya: Alanya etrafında çok sayıda antik şehir kalıntıları bulunmaktadır.

Termessos: Termessos, Antalya'nın 30 kilometre kuzeybatısında yer alır. Denizden ortalama yüksekliği 2000 metre olan Antalya dağları çevresindeki travertenlerden 1.665 metre yükseklikte, Güllük Dağı'nın tepesinde doğal bir platform üzerine kurulmuştur. Termessos'un, huzur veren ve el değmemiş görünümüyle diğer antik şehirlerden daha farklı ve etkileyici bir havası vardır.

Rafting-Köprüçay/Beşkonak: Rafting yapılan dünyaca ünlü Köprüçay'ın Milli Park'ın içinden akması özelliğiyle ziyaretçilere ve Toros dağlarını seyretme imkanı sunmakta.

İLETİŞİM FORMU

Randevu Al

Lütfen aşağıdaki forma doldurunuz. Çalışma saatleri içerisinde sizinle iletişime geçeceğiz.

Telefon

+31 108448302

Mobil

tel:+31644615716

Email

info@ofmhospital.com

Randevu

Randeu Al
× Whatsapp